خبر امروز, جستجوگر هوشمند آخرین و مهمترین اخبار ایران و جهان از خبرگزاریها و سایتهای معتبر خبری
خبر امروز «ارزان‌ترین لیر تاریخ ترکیه تا امروز / هر دلار ۱۵.۵ لیر»
9 روز قبل
ارزان‌ترین لیر تاریخ ترکیه تا امروز / هر دلار ۱۵.۵ لیر
در ادامه سقوط آزاد ارزش لیر ترکیه، هم اکنون هر دلار آمریکا در صرافی‌های استانبول ۱۵.۲ لیر خریداری و ۱۵.۵ لیر فروخته می‌شود. در همین حال، قیمت لیر در تهران به کانال ۲۱۰۰ تومان سقوط کرده و انتظار می‌رود در صورت ادامه روند کاهشی ارزش لیر در روز‌های ٱتی به زیر ۲۰۰۰ تومان هم برسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عصر ایران: در ادامه سقوط آزاد ارزش لیر ترکیه، هم اکنون هر دلار آمریکا در صرافی‌های استانبول ۱۵.۲ لیر خریداری و ۱۵.۵ لیر فروخته می‌شود. در همین حال، قیمت لیر در تهران به کانال ۲۱۰۰ تومان سقوط کرده و انتظار می‌رود در صورت ادامه روند کاهشی ارزش لیر در روز‌های ٱتی به زیر ۲۰۰۰ تومان هم برسد. لیر ترکیه از ابتدای سال جاری میلادی، حدود نیمی از ارز‌ش خود را از دست داده است. سیاست‌های بانکی دولت ترکیه در کاهش مداوم نرخ سود بانکی مهم‌ترین علت سقوط لیر عنوان می‌شود.دولت ترکیه امیدوار است کاهش ارزش لیر باعث افزایش صادرات و جذب بیشتر گردشگر به این کشور شود. با این حال مخالفان اردوغان، سیاست پولی فعلی را عامل افزایش تورم در کشور و فرار سرمایه‌های خارجی از ترکیه می‌دانند و گرانی‌های اخیر از جمله افزایش ۲۰ درصدی قیمت بنزین را به این سیاست‌ها نسبت می‌دهند. لینک کوتاه کپی لینک
تمامي خبرها بصورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر هوشمند خبر سايت گردآوري شده و سايت خبر امروز در مورد محتواي اخبار مسئول نمی باشد.